داربست آلومینیوم یک ساختار موقت است که برای ایجاد امنیت از کارگرانی که در حال انجام اصلاحات یا تعمیرات نمای خارجی و داخلی ساختمان هستند استفاده می شود. آن ها اغلب به عنوان برج داربست و سطح ساختمان برای ساخت یا تعمیر کار استفاده می شوند. در طول سالها داربست مورد استفاده در کارهای ساختمانی از جنس فولاد بوده اما با ساخت داربست آلومینیوم مفهوم هوشمندانه کار کردن بیشتر شده است.

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که داربست های آلومینیومی چه مزیت هایی دارد و موارد کاربرد آنها چیست؟

 

موارد استفاده داربست آلومینیومی

لوله داربست آلومینیومی هم در سطح داخلی و هم در سطح خارجی قابل استفاده هستند و اکنون می توان از آن ها برای کارهای سنگین و سبک استفاده کرد.

لوله داربست آلومینیومی در صنعت ساختمان بسیار متنوع است و ساخت چنین محصولات بسیار پیشرفت کرده و با دوام و انعطاف پذیرتر شده اند . تنوع داربست های آلومینیومی به گونه ای است که از آنها میتوان در پشتیبانی از مناظر ساختمانی استفاده شود این نوع داربست ها نسبت به داربست های فولادی سبک تر است که به نیروی کار اجازه میدهد تا بهره وری آن ها بیشتر شود و سرعت نصب و ساخت را نیز افزایش دهد . این می تواند بهره وری را در تکمیل پروژه ها به شدت افزایش دهد و به شرکت ها اجازه دهد کارهای بیشتری را در مدت زمان کمتری به پایان برسانند.

 

مزایای لوله داربست آلومینیومی

لوله داربست آلومینیومی دارای مزایای زیادی هستند. نه تنها از نظر وزنی سبک و مانور آسان دارند بلکه از ثبات و ایمنی بالایی نیز برخوردار هستند. تحولات جدید در برج های داربست و داربست آلومینیومی مانند محصول TURBO داربست T-LITE و برج های متحرک می تواند در کاهش اجزای مورد استفاده در پروژه ها بسیار مقرون به صرفه باشد. Turbo T-LITE سیستمی است که می تواند انعطاف پذیری استفاده از تخته های فولادی را که ممکن است قبلاً توسط این شرکت خریداری شده باشد، فراهم کند. هنگامی که به دنبال انتخاب سیستم مناسب برای تجارت خود هستید باید تصمیم بگیرید که بیشترین تأثیر هزینه در طولانی مدت چیست و همچنین اینکه چه چیزی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد.  لوله داربست آلومینیومی به دلیل بازدارندگی در برابر خوردگی و زنگ زدگی از مناطق مرطوب و هوا می توانند به مراقبت کمتری نسبت به فولاد نیاز داشته باشند. سیستم سبک وزن همچنین باعث ساییدگی و پارگی کمتر کاربر می شود.

بیشتر بخوانید...
چگونه برای درخت انگور خود داربست فلزی نصب کنیم ؟

در نهایت به طور کلی چند مزیت استفاده از لوله داربست آلومینیومی می پردازیم تا در انتخاب نوع داربست مورد نیازتان برای ساختمان سازی اطلاعات کافی را داشته باشید و بتوانید بهتر تصمیم بگیرید .

 

داربست آلومینیومی سبک وزن است

داربست های آلومینیمی بسیار گران تر از داربست هایی ازجنس فولاد هستند ولی در عین حال داربست هایی که از آلومینیم ساخته می شوند بسیار کم وزن هستند. در حقیقت یک قطعه داربست آلومینیمی 5/1 متری دارای نصف وزن همان قطعه از جنس فولاد است .

از انجایی که داربست آلومینیمی دارای وزن کم است حمل و نقل ، و باز و بست آن نیز راحت تر میشود.

 

نیاز به امکانات کمتری برای باز و بست دارند

برای برپایی داربست آلومینیمی نه تنها نیروی انسانی کمتری نیاز دارید، بلکه به خاطر وزن سبک آن نیز دیگر مجبور نخواهید بود تا از جرثقیل استفاده کنید. با توجه به انکه  نصب داربست های آلومینیمی راحت تر است احتمال وقوع حوادث نا گوار نیز کم می شود.

اگر توضیح بیشتری برای درک این موضوع نیاز دارید باید بدانید که اگر برای نصب داربست های فولادی چهار نفر مورد نیاز باشد برای نصب این نوع داربست ها دو نفر نیاز خواهید داشت و اگر کار شما با آنها تمام شد و خواستید آنها را به محل جدید انتقال دهید ، می توانید آنها را در یک کامیون کوچک جا دهید.

در حالی که برخی از مشاغل به دلیل عوامل خاص امکان استفاده از داربست آلومینیومی را برای شما فراهم نمی کنند اما همچنان گزینه استفاده از آن در جاده وجود دارد. جنبه تولید آلومینیوم به دلیل افزایش فناوری و اطلاعات به طور قابل توجهی تکامل یافته است بنابراین امکان سازگاری با برخی از پروژه ها را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید...
نکاتی که باید پیمانکاران داربست درباره قرارداد اجاره داربست فلزی بدانند:

در صورت نیاز به داشتن اطلاعات بیشتر درباره لوله داربست آلومینیومی میتوانید به سایت داربست سیماساز مراجعه کنید .

 

برج های اسکلت آلومینیومی

برج های داربست آلومینیومی از اجزای اساسی مورد نیاز در صنعت ساختمان هستند که به آن ها داربست برج نیز می گویند. تقاضا و محبوبیت این برج ها به دلیل سازگاری، انعطاف پذیری و تحرک در حال افزایش است.

ضروری است که از مزایای هر نوع سیستم داربست اطلاع داشته باشید تا بتوانید نوعی را انتخاب کنید که بهترین نیازهای کار شما را برآورده کند. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید از محصول داربستی که خریداری می کنید راضی باشید.

 

داربسته حلقه ای آلومینیومی و کاربرد آن :

در این قسمت به یکی از انواع لوله داربست آلومینیومی که حلقه آلومینیومی است می پردازیم و اطلاعات مخنصری را ارائه میدهیم .

داربست حلقه ای آلومینیومی معماری با سیستم پله ها یکی از پرکاربردترین سیستم های Ringlock Sacffold و Alumini Scaffold است. این داربست از نوع Ringlock از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است ، همان ساختار مشابه سیستم حلقه فولادی ، اما وزن سبک و نصب آن آسان است و همچنین از بین می رود. labour.So سیستم حلقه آلومینیوم تمایل داربست های معماری در آینده نزدیک است.

همچنین داربست زنگ نزن پله های آلومینیومی از جمله پله های آلومینیومی ، برای کارگرانی که از ابزار و مواد معماری استفاده می کنند ، راحت تر است. انواع زیر پله ها می تواند انتخابی برای مشتریان باشد ، همچنین به عنوان ترسیم مشتری ، می تواند مشخص شود.

سیستم داربست قفل حلقه آلومینیومی عمدتاً از آلیاژ آلومینیوم و كستنجس فلزی تشکیل شده است. با وزن سبک ، نصب سریع ، ظرفیت تحمل خوب مشخص می شود و می توان از آن با تخته های آلیاژ آلومینیوم استفاده کرد.

 

 

1/5 - (1 امتیاز)
1/5 - (1 امتیاز)