اگر یک مکان ساختمانی را به تصویر بکشید ، به احتمال زیاد تصویری از یک ساختمان نیمه کاره با تعدادی از کارگران را که در اطراف یک سازه فلزی بلند ، در ذهن تداعی می شود. این سازه که معمولاً به عنوان داربست شناخته می شود ، یکی از جنبه های آشنای هر شغل معماری است ، اما چرا این جنبه از ساخت و ساز امری حیاتی است؟ علت اهمیت داربست فلزی در ساخت و ساز چیست ؟

اهمیت داربست فلزی

اهمیت داربست فلزی در صنعت ساخت و ساز

داربست فلزی در ابتدای هر پروژه ساختمانی یا کار تعمیر و نگهداری نصب می شود. این یک سکوی موقتی است که پشتیبانی ، ارتفاع را ارائه می دهد و کارگران را قادر به حمل مواد و کار خود در طول مراحل ساخت می کند. نصب داربست می تواند شامل ، تعمیر و تمیز کردن محدود شود.

بیش از همه ، داربست قبل از کار ساختمانی برپا می شود تا ایمنی کارگران در حین نگهداری یا ساخت ساختمان تأمین شود. در کنار این ، درجه ای از ساختار ساختمان را نیز پشتیبانی می کند.

در اینجا 4 دلیل اصلی اهمیت داربست فلزی در ساخت و ساز را بیان می کنیم:

  • کارامد است

داربست بستری امن و مطمئن برای انجام وظایف خود در اختیار سازندگان و کارگران قرار می دهد. داربست با توانایی مانور در اطراف ساختمانها از هر شکل و اندازه با سرعت و به راحتی ، کارایی هر کار ساختمانی را بهبود می بخشد. با نصب سازه های داربست که فقط یک روز کاری لازم است تا برپا شود ، مشخص است که چگونه این سیستم عامل ها زمان صرف شده در محل را کاهش می دهد ، و هنگامی که زمان اصلی است ، مشخص است که چرا داربست در طول ساخت مهم است.

  • ایمنی را تضمین می کند

کار در ارتفاع همیشه برخی از عناصر خطر را به همراه دارد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، سکوهای داربست یک محیط ایمن و مطمئن را برای سازندگان فراهم می کنند تا در هنگام کار در ارتفاع قابل توجهی وظایف خود را انجام دهند. داربست نه تنها از سلامت کارگران محافظت می کند ، بلکه وسایل ایمنی مانند توری و حصارکشی نیز سلامت و ایمنی عموم مردم را در زیر داربست تضمین می کند. این موانع هرگونه آوار شل را می گیرند و به ایجاد یک محیط کاری کاملاً ایمن و مطمئن برای همه افراد درگیر کمک می کنند.

بیشتر بخوانید...
نکاتی که باید پیمانکاران داربست درباره قرارداد اجاره داربست فلزی بدانند:

اهمیت داربست فلزی

 

  • دسترسی آسان

برای ساخت به شیوه ای خلاقانه تر ، داربست به سازندگان و کارگران امکان دسترسی به قسمت هایی از ساختمان را می دهد که دسترسی به آن در غیر این صورت مشکل است.

به طور خاص داربست های سفارشی ، سیستم عامل ها می توانند به گونه ای ساخته شوند که بدان معنی باشد که هیچ طرح یا نقشه ای فراتر از کارگران نیست. از داربست برای ساخت برخی از مشهورترین و بدنام ترین ساختمانهای جهان استفاده شده است.

  • موقعیت نخست برای کارگران

یکی از بزرگترین مزایای سازندگان یا کارگران این است که داربست ها آنها را در یک موقعیت استراتژیک برای انجام کار قرار می دهد. داربست فلزی ارتفاعی در اختیار کارگران قرار می دهد به این معنی است که آنها فقط به نردبان متکی نیستند ، که می تواند ناپایدار باشد و ایمن نباشد. نردبان اغلب به این معنی است که کارگر یا سازنده در یک زاویه کار می کند. آنها بستر خوبی برای کار ندارند و اغلب تعادل خوبی ندارند. در حالی که ، داربست ها کارگران را مستقیماً در جلوی ساختمان قرار می دهند ، به این معنی که آنها می توانند به راحتی روی قسمت هایی از دیوار یا سقف کار کنند. همچنین این امکان را برای چندین کارگر فراهم می کند تا همزمان در کنار یکدیگر کار کنند، چیزی که با نردبان امکان پذیر نیست.

به طور خلاصه ، داربست بخشی جدایی ناپذیر از صنعت ساخت و ساز است. به سازندگان این امکان را می دهد تا ساختمان های بلند مرتبه را با خیال راحت برپا داشته و یا تعمیرات و نگهداری لازم هر سازه یا بنایی را انجام دهند. داربست همچنین اتمام سریع کار ساختمانی مورد نیاز را تضمین می کند ، در حالی که ایمنی کارگران و عموم مردم را تضمین می کند. به همین دلیل استخدام یک پیمانکار داربست باتجربه و معتبر مهم است.

بیشتر بخوانید...
نصب داربست در محرم

اهمیت داربست فلزی

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)