استفاده از بام موقت با داربست

داربست و پوشش موقت سقف که با آن بام موقت نیز گفته می شود ، در هنگام نیاز به تعمیر کاشی برای جلوگیری از نشتی در سقف احتیاج دارد. همچنین به محافظت از ساختار ساختمان شما کمک می کند. در نواحی شمالی کشور که، مردم روزهای بارانی زیادی را تجربه می کنند، اگر منتظر نصب سقف جدید در ملک خود هستید ، نمی توانید آن را در معرض عناصر قرار دهید. در اینجا بام موقت با داربست و نحوه کار با داربست بهترین راه ممکن می باشد.

بام موقت با داربست

چگونه بام موقتی داربست کار می کند؟

بیشتر سقف های موقت در قسمت هایی از زمین کنار هم قرار می گیرند و سپس توسط یک جرثقیل در جای خود بلند می شوند ، که باعث کاهش میزان کار در ارتفاع بعلاوه سریعتر و مقرون به صرفه تر می شود.

کپسول سازی کناره ها به سقف شما خاصیت ضد آب می دهد ، بدین معنی که کار می تواند در طول سال بدون ترس از توقف به دلیل نامساعد بودن هوا ادامه یابد.

یکی از رایج ترین سقفهای موقت که مشخص شده است ، سیستم UBIX است که با تغذیه ورق از طریق دونده ها از داربست در دو طرف سازه ، امکان نصب ایمن را فراهم می کند.

اصول سیستم UBIX چیست و چه کاری انجام می هد ؟

 • نور و سقف مقاوم در برابر آب و هوا به سرعت جمع می شود.
 • می تواند به صورت سقف مونو یا دو گانه ساخته شود.
 • سقف باز می شود تا مواد بتوانند از طریق آن عبور کنند.
 • از سقف های موقت می توان به عنوان سازه سقف متحرک استفاده کرد.
 • آنها معمولاً تا 15 متر طول دارند ، اما دامنه های بیشتری از تامین کنندگان مختلف در دسترس هستند.
بیشتر بخوانید...
داربست زیر بتن چیست ؟

از سقف یا بام موقت معمولاً برای ایجاد یک پوشش محافظت شده در برابر هوا برای یک پروژه ساختمانی استفاده می شود. گزینه های مختلف ورق گذاری برای روکش بندی سقف موقت شامل ورق های بام (قلع یا روی )، سیستم های بام موقت مانند هاکی ، Ubix و غیره یا ورق های جمع کننده کوچک وجود دارد.

بام موقت با داربست

آهن راه راه

مواد سنتی که برای پوشاندن ورق های داربست در سقف موقت از آهن راه راه استفاده می شود. همچنین گاهی اوقات به عنوان ورق های حلبی شناخته می شود ، قرار دادن “کلاه حلبی” بر روی یک پروژه ساختمانی هنوز هم استفاده می شود.

پس از برپا کردن داربست ورق های آهنی را به شکل کاشی روی سقف قرار می دهند که باعث می شود خرپاهای زیر سقف محکم شوند.

ورق های قلع می توانند در چندین کار مجدداً مورد استفاده قرار گیرند ، اما جداگانه نیاز به بلند کردن موقعیت دارند ، بنابراین هزینه کار برای اتصالات زیاد است و البته شامل داربستهایی است که روی سقف کار می کنند.

مزایا

قابل استفاده مجدد

معایب

 • اجازه نمی دهد نور به قسمت کار زیر وارد شود.
 • ملاحظات بهداشتی و ایمنی
 • سرمایه گذاری های بزرگ

بام موقت با داربست

سقف  Keder

Keder  یک روش ورق گذاری موقت سقف را توصیف می کند که توسط تعدادی از تولید کنندگان بزرگ استفاده می شود. با استفاده از این محصول ، تیرهای آلومینیومی با طول 1.5 متر یا 3.0 متر حداکثر تا 15 متر در کنار هم قرار می گیرند. اگرچه ممکن است طراحی دقیق آن بسته به سازنده متفاوت باشد ، اما تیرهای آلومینیومی دارای مسیرهایی هستند. (مانند مسیری که به شما امکان می دهد بادبان روی قایق بادبانی به سمت بالا بکشد.)

بیشتر بخوانید...
داربست های معلق

پس از نصب تیرها ، ورق با مهره های آب بندی (Keder) از طریق مسیرهای تیرها کشیده می شود.

سیستم های Keder از نظر سقف سازی موقت گزینه ای بسیار موثر است. این می تواند یک محیط کار سبک ایجاد کند ، با این وجود عدم انعطاف پذیری در برخی موارد ، بسته بندی کوچک می تواند یک راه حل مناسب تر باشد.

مزایا

 • ورق های قابل استفاده مجدد
 • یک محیط کار سبک ایجاد می کند.

معایب

 • می تواند هزینه بر باشد.
 • به اندازه بسته بندی کوچک کننده همه کاره نیست.

بام موقت با داربست

5/5 - (7 امتیاز)
5/5 - (7 امتیاز)