هنگام کار در ارتفاع ، استفاده از تجهیزات مناسب از همه مهمتر است. داربست باید به گونه ای باشد که وقتی از اره برقی استفاده می کنید ، در انتهای نردبان ، بتوانید سه طبقه بالاتر تعادل خود را حفظ کنید. کارگران ساختمانی باید بتوانند به راحتی به هر قسمت از ساختمان دسترسی داشته باشند . از کار در آنجا احساس امنیت کنند. چه در ساختمانی با  دو ، سه طبقه کار کنند چه در یک برج بیست طبقه ای قرار بگیرند. پس باید توجه کرد که هر چه پروژه ها و برج های مورد نظر حجم و ارتفاع بیشتری داشته باشند اجرای داربست برج از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد شد . همچنین باید زمان بیشتری را روی آن تمرکز کرد.

داربست با کیفیت بالا ، کار در ارتفاع را بسیار ساده تر و ایمن تر می کند. در بسیاری از موارد ، می توان آن را در کنار ساختمان چسباند تا آن را محکم تر کند. به ویژه اگر قصد دارید تجهیزات و مواد سنگین را بلند کنید. این کار بسیار مهم است.

با این وجود ، در مواردی که استفاده از داربست به این روش دشوار یا حتی غیرممکن است ، پاسخ  اجرای داربست برج می باشد.

 اجرای داربست برج

ویژگی های داربست برج

جمع شدن ساده

داربست برج برای جمع آوری آن به تیمی از متخصصان احتیاج دارد و در صورت لزوم می توان کل سمت ساختمان را پوشاند. انعطاف پذیری آن بسیار زیاد است . می تواند انواع مختلفی از اشکال و ابعاد را پوشش دهد.

با این حال ، برای پروژه های کوچکتر ، این کمی شبیه اضافه کاری است.

بیشتر بخوانید...
چه زمانی داربست ضروریست ؟

یک داربست برج می تواند توسط یک شخص ساده جمع شود. آن را به یک راه حل سریعتر و مناسب تر برای یک پروژه کوچک تبدیل می کند. اما همیشه بهتر است یک متخصص این کار را برای شما انجام دهد. اولین چیزی که باید تعیین شود این است که آیا واقعا داربست برج مناسب ترین تجهیزات برای پروژه شما است یا خیر؟

 شاید لازم باشد ارزیابی ریسک برای شفاف سازی امور انجام شود.

ثبات

از آنجا که داربست برج ایستاده و آزاد است ، ثبات یک نگرانی اساسی است. مسائلی مانند نحوه تهیه وسایل ، مواد یا تجهیزات تا طبقه بالای داربست به وجود می آید.

بخشنامه بهداشت و ایمنی دولت مواردی را که باید بخاطر بسپاریم بیان می کند:

برای حفظ ثبات برج باید اطمینان حاصل کنید که برج در زمینی محکم و هم سطح با کاستورهای قفل شده یا صفحات پایه به خوبی پشتیبانی شده است. برای گرفتن وزن هر قسمت از برج هرگز از آجر یا بلوک های ساختمانی استفاده نکنید.

اطمینان حاصل کنید در صورت درخواست راهنمای دستورالعمل ها ، تثبیت کننده ها یا مواد خاکی نصب شده اند. همچنین هرگز برج تا ارتفاعی بالاتر از توصیه شده توسط سازنده برپا نمی شود.

اگر قطعه ای از داربست برج شما گم شده باشد ، نباید از آن استفاده کنید. دلیل محکم بودن برج ها این است که قطعات همه به یکدیگر متصل می شوند و وزن را توزیع می کنند.

اما اگر شکافی وجود داشته باشد، بلافاصله به یک مسئولیت تبدیل می شود. علاوه بر این ، اگر هوا علیه شما می وزد ، به ویژه به صورت وزش باد شدید ، باید از استفاده از داربست برج خود جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید...
چگونه برای درخت انگور خود داربست فلزی نصب کنیم ؟

اگر می خواهید در مورد این قطعه همه کاره بیشتر بدانید ، همین حالا برای اطلاعات بیشتر با یکی از اعضای تیم دوستانه ما در تماس باشید.

 اجرای داربست برج

5/5 - (10 امتیاز)
5/5 - (10 امتیاز)