هنگامی که داربست به درستی طراحی و نصب می شود ، یک سکوی کاری پایدار و ایمن را فراهم می کند .  نوعی دسترسی ایمن برای افرادی است که در ارتفاع کار می کنند.با این وجود ، در صورت نصب نادرست توسط داربست های غیر واجد شرایط و بی تجربه ، داربست می تواند در واقع بسیار خطرناک باشد. خطرات داربست اغلب نادیده گرفته می شود . زیرا به دفعات استفاده می شود.به دلیل طبیعی بودن داربست در سایت های ساختمانی و احساس راحتی مردم هنگام کار بر روی یک سکوی پایدار است.در اینجا ما به بزرگترین خطرات و خطاهای رایج داربست فلزی و چگونگی جلوگیری از وقوع حوادث را برای شما بیان می کنیم.

خطرات و خطاهای رایج داربست فلزی

چگونه از حوادث داربست جلوگیری کنیم؟

یک مطالعه اخیر نشان داده است که 72 درصد از کارگران آسیب دیده در حوادث داربست علت این حادثه را نقص عملکرد ساختاری (جای دادن به تخته یا تکیه گاه) یا لیز خوردن کارمند و یا کشته شدن یک نفر در اثر سقوط جسم دانسته اند.

متأسفانه بسیاری از حوادث ناشی از داربست قابل پیشگیری است . اما اغلب به دلیل فشارهای بودجه یا ضرب الاجل ، گاهی اوقات شرکت های ساختمانی قادر به ایجاد مکانیسم های مناسب برای جلوگیری از حوادث نیستند. در حالی که برخی از حوادث غیر قابل اجتناب است . با انجام اقدامات اساسی ایمنی می توان از درصد بزرگی از حوادث که در داربست اتفاق می افتد جلوگیری کرد.

محافظت از کارگران در برابر حوادث داربست می تواند از بروز 4500 صدمه ای که هر ساله در نتیجه نصب داربست های نادرست اتفاق می افتد جلوگیری کند. برای محافظت از کارفرمایان و کارگران به طور یکسان در برابر حوادث غیر قابل اجتناب ، چند بررسی ساده و اقدامات ایمنی در برابر خطرات و خطاهای رایج داربست فلزی وجود دارد که می توانید انجام دهید . به شرح جزئیات زیر:

به طور منظم داربست را بررسی کنید.

مانند اکثر موارد در صنعت ساخت و ساز ، داربست باید در طول عمر پروژه مورد بازرسی قرار گیرد تا از سالم بودن و ایمنی آن اطمینان حاصل شود.کارگران باید روزانه (قبل و بعد از هر شیفت کاری) و پس از هر گونه خرابی که ممکن است باعث آسیب شود،  از بازرسی بصری استفاده کنند. داربست های معیوب یا قطعات فرسوده باید دور ریخته و جایگزین شوند. با اطمینان از ثابت بودن داربست و در وضعیت مناسب می توان از بسیاری از حوادث جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید...
لوله داربستی چیست ؟

به دستورالعمل ها پایبند باشید.

وقتی ساختار داربست را نصب می کنیم ، مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای استفاده ایمن از داربست به شما ارائه می دهیم. رعایت نکات بهداشتی و ایمنی (از جمله دستورالعمل های ایمن برای استفاده و حداکثر ظرفیت بارگیری) برای شما و کارگران مهم است. داربست ها برای نگه داشتن وزن خاصی طراحی شده اند و کارگران باید از حداکثر ظرفیت بار آگاهی داشته باشند تا از سقوط داربست جلوگیری کنند. استفاده از داربست به صورت ایمن به جلوگیری از حوادث قابل پیشگیری کمک می کند!

آموزش مهم است کارگران شما باید به درستی آموزش ببینند و از طراحی داربست ، استفاده صحیح از داربست و نحوه انجام بازرسی بصری آگاه شوند. کارگران همچنین باید یاد بگیرند که چگونه به راحتی از داربست بالا بروند و پایین بیایند و نحوه استفاده صحیح از تجهیزات و تجهیزات محافظ در برابر سقوط را داشته باشند. ثبت نام در آموزش و ثبت سوابق چک های انجام شده شما را در صورت تصادف تحت پوشش قرار می دهد.

پاک کردن آوار و مرتب کار برای کارگران مهم است که وسایل ، لوازم و سایر تجهیزات خود را به صورت منظم روی داربست نگهداری کنند زیرا فضا محدود است و در صورت نامرتب بودن ، خطر سفر را به همراه دارد.

نگه داشتن منطقه کار بدون انسداد می تواند به جلوگیری از حوادث داربست و ریشه کن کردن خطرات غیر ضروری کمک کند.

كوشا باشید هرگز نردبان یا جعبه های ایستاده را روی داربست قرار ندهید. زیرا این موارد می توانند از بین بروند و موقعیت خطرناكی را ایجاد كنند.

 از عقل سلیم خود استفاده کنید!

اگر داربست ها پوشیده از برف ، یخ یا سایر خطرات لغزشی ریخته شده اند ، تا زمانی که به درستی پاک نشوند ، از آنها استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید...
کفراژ چیست؟

 خطرات و خطا داربست فلزی

داربست بهداشتی و ایمن

ایمن ماندن در اطراف داربست

افرادی که روی داربست یا نزدیک آن کار می کنند باید همیشه از خطرات ناشی از استفاده از داربست آگاه باشند.

علامت گذاری برای محافظت از کارگران و مردم است. در هر سایت ساختمانی یک اتفاق غیر منتظره مانند یک مورد افتاده یا یک لغزش غیرمنتظره می تواند رخ دهد.

اگر اقدامات احتیاطی را انجام دهید ، می توانید ایمنی خود و یا اطرافیان خود را افزایش دهید.

اطمینان حاصل کنید که کلاه های سخت همیشه پوشیده شده اند. اطمینان حاصل کنید که یک سرپرست در صورت تغییر یا آسیب دیدن داربست از آن مطلع می شود.

هرگونه لوازم جانبی که همراه با داربست استفاده می شود ، از جمله طناب و نردبان ، باید از نظم خوبی برخوردار باشند در صورت آسیب دیدن هر وسیله ای ، باید سریعاً تعمیر یا تعویض شود.

بررسی های ایمنی داربست به طور منظم باید انجام شود:

 • پایه ها
 • استانداردها
 • دفتر کل
 • مهاربند کردن
 • بلاگ ها
 • ترانزوم ها
 • کوپلینگ
 • روابط
 • پانسیون
 • گاردریل
 • صفحه انگشتان پا
 • نردبان

 خطرات و خطاهای رایج داربست فلزی

اهمیت ایمنی داربست

اهمیت ایمنی داربست را هرگز نمی توان نادیده گرفت ، به همین دلیل است که در داربست سیما ساز همه کارهایی را که در توان داریم انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که داربست هایی که برپا می کنیم از تمام مقررات بهداشت و ایمنی پیروی می کند . داربست ها سالم ساخته شده و تا آنجا که می تواند ایمن باشد. ما خدمات بازرسی داربست را ارائه می دهیم . خدمات مستقل بازرسی داربست و نظارت بر داربست سایت مطابق با مقررات کار در ارتفاع 2020 در دسترس هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا قیمت رقابتی رایگان کافیست با ما تماس بگیرید . از طریق صفحه تماس با ما یک ایمیل برای ما ارسال کنید. ما امیدواریم که از شما خبری بشنویم!

به این مقاله امتیاز دهید
به این مقاله امتیاز دهید