با تغییر فصل ، برخی از انواع خطرات بهداشتی و ایمنی داربست که در یک سایت ساختمانی با آن روبرو خواهید شد ، به وجود خواهد آمد. در اینجا می خواهیم راجب ایمنی داربست برای بهار و تابستان صحبت کنیم.

انواع خطرات ایمنی داربست برای بهار و تابستان

آفتاب سوختگی و گرمازدگی

اکنون که روزها طولانی تر و گرمتر هستند ، هر روز در معرض آفتاب با سطح بسیار بالاتر UV و مدت زمان طولانی تری قرار خواهید گرفت که اگر از خود محافظت نکنید . خطر آفتاب سوختگی را ایجاد می کند که می تواند منجر به سرطان پوست شود.

حتی مواردی مانند فرسودگی خفیف گرما در صورت عدم درمان می توانند به موارد جدی تری مانند گرمازدگی تبدیل شوند. هنگامی که در معرض دمای بالا ، رطوبت بالا و انجام کارهای سنگین قرار می گیرید. بدن به معنای واقعی کلمه نمی تواند از گرما به اندازه کافی سریع خلاص شود و اگر کارگر نباشد. با سرد شدن ، آنها می توانند آسیب های جدی داخلی را تحمل کنند.

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی مضر انجام دهید این است که هر روز صبح قبل از شروع کار در محل ساخت و ساز ، ضد آفتاب با فاکتور بالا استفاده کنید و به استفاده منظم از آن در طول روز ادامه دهید. در صورت امکان می توانید برای محافظت از صورت خود در برابر آفتاب مستقیم ، کلاه هایی با لبه بپوشید.

همچنین بسیار مهم است که با نگه داشتن یک بطری آب برای تحویل گرفتن در طول روز و در هر زمان ممکن در سایه ماندن ، هیدراته باشید. حتی اگر این به معنای استراحت منظم بیشتر از حد معمول باشد. هر دوی این موارد به کاهش خطر گرمازدگی و کم آبی بدن کمک می کند.

بیشتر بخوانید...
اجزای تشکیل دهنده داربست فلزی

اگر متوجه شدید که احساس سبکی سر می کنید یا پوست شما در حال سوختن است ، بلافاصله مدیر سایت خود را مطلع کرده و جایی را برای نشستن و استراحت خنک و ساکت پیدا کنید.

علائمی که باید مراقب آنها باشید عبارتند از:

  • خستگی
  • سرگیجه
  • حالت تهوع
  •  سردرد
  •  گرفتگی عضلات

ایمنی داربست برای بهار و تابستان

کیفیت پایین هوا

یکی دیگر از خطرات ایمنی داربست فلزی برای بهار و تابستان کیفیت پایین هوا می باشد. در طول تابستان ، به لطف واکنشی که بین آلاینده ها و گرما و نور خورشید رخ می دهد ، کیفیت هوا کاهش می یابد.

در بیشتر موارد ، تب یونجه را می توان با دارو مقابله کرد اما برای کسانی که بیشتر درگیر آن هستند ، استفاده از محافظ چشم و صورت هنگام کار طولانی مدت در بیرون ضروری است.

کیفیت پایین هوا همچنین می تواند تأثیر بسزایی در مبتلایان به آسم داشته باشد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در صورت ابتلا به دستگاه استنشاق ، همیشه بخاطر داشته باشید.

آب و هوای شدید

تابستان فقط به معنای هوای خشک ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرما نیست ، بلکه می تواند آب و هوای بسیار شدید مانند رگبار و باران را با خود به همراه داشته باشد.

اگرچه این موارد معمولاً کم و زیاد هستند ، اما در شرایط شدید آب و هوایی باید آماده باشید . زیرا در صورت وقوع رعد و برق کارگران نباید در محل حضور داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که منطقه پناهگاهی به وضوح مشخص شده است و در صورت تغییر شدید هوا ، این امر به همه کارگران اطلاع داده می شود.

بیشتر بخوانید...
مراحل نصب و راه اندازی داربست

همیشه بهتر است هر روز صبح هوا را قبل از ورود به ساختمان بررسی کنید تا از قبل در مورد هرگونه خطرات احتمالی آگاهی داشته باشید و بتوانید برنامه عملیاتی خود را تنظیم کنید .

 

ایمنی داربست برای بهار و تابستان

 

گیاهان سمی

انواع چیزهای وحشی و شگفت انگیز در این زمان از سال به وجود می آیند از جمله گیاهان خطرناکی مانند پیچک سمی ! این امر نه تنها برای هر آلرژی یا کسی که در تماس فیزیکی با گیاه قرار دارد خطرناک است ، بلکه خطرات دیگری نیز دارد که بسیاری از آنها کاملاً آگاه نیستند.

اگر پیچک سمی بسوزد ، هر کسی که دود را استنشاق کند به معنای واقعی کلمه می تواند بثورات ریه خود را پیدا کند که به سرعت تحریک می شود و تنفس را دشوار می کند.

به همین دلیل مهم است که از محیطی که در آن کار می کنید آگاهی داشته باشید ، از جمله گیاهان در مناطق اطراف!

هر نشانه ای از گیاهان سمی را که ممکن است وجود داشته باشد و خطر ایجاد کند. یادداشت کنید و برای رفع خطر اقدامات مناسب را انجام دهید.

انفجارها

مواظب باشید که گرما باعث جمع شدن قوطی های تحت فشار شده و منفجر شود بنابراین نباید قوطی های آئروسل را برای مدت طولانی در معرض تابش مستقیم آفتاب بگذارید.

به این مقاله امتیاز دهید
به این مقاله امتیاز دهید